Особлива дитина

 

«Особлива дитина: навчання і виховання» – періодичне, наукове, навчальне, інформаційне, методичне видання. Журнал заснований у 1995 р. З 1996 р. по 2012 р. видавався під назвою «Дефектологія» (Defektolohiia); у 2013 р. – «Дефектологія. Особлива дитина: навчання і виховання» (Defektolohiia. Osoblyva dytyna: navchannia i vykhovannia); з 2014 р. видається під назвою «Особлива дитина: навчання і виховання» (‘Exceptional child: teaching and upbringing’).

ISSN 2312-2781

Мова видання: українська, англійська

Періодичність: 4 рази на рік (березень, червень, вересень, грудень).

Журнал публікує результати наукових досліджень вчених, аспірантів та здобувачів, сучасні корекційно-розвивальні, навчально-виховні й реабілітаційні розробки у галузі корекційної педагогіки та спеціальної психології.

Тематика журналу: теорія, практика й історія корекційної педагогіки й спеціальної психології; актуальні питання інклюзивної та спеціальної освіти дітей з особливими потребами.

Свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 20491-10291 ПР від 31.12.2013 р.

Фахова реєстрація у ДАК Українипедагогічні науки (корекційна педагогіка) (Постанова президії ВАК України від 10.11.2010 № 2-05/7); психологічні науки (Постанова президії ВАК України від 22.12.2010 № 1-05/8)

Засновник: Інститут спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України та Державне інформаційно-виробниче підприємство видавництво «Педагогічна преса»

Головний редактор: В.В. Засенко, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України (Україна).

Філософія журналу – створення інформаційного простору для поширення та обговорення ідей, технологій вирішення актуальних проблем навчання, виховання, реабілітації та розвитку дітей з особливими потребами.

Тематична спрямованість журналу – здобуття освіти, забезпечення життєдіяльності дітей з особливими потребами (глухих, зі зниженим слухом, сліпих, слабозорих, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю, аутизмом, порушеннями опорно-рухового апарату тощо); технологій діагностики, розвитку, навчання, виховання, корекції та реабілітації таких дітей. Актуальними є висвітлення матеріалів щодо раннього виявлення та раннього супроводу і підтримки дітей з особливими освітніми потребами, а також розроблення науково-теоретичних засад та навчально-методичного забезпечення інклюзивного навчання таких дітей.

Цільова аудиторія журналу: науковці, аспіранти й студенти; вчителі-дефектологи, методисти, викладачі, психологи і соціальні педагоги спеціальних закладів освіти; педагоги загальноосвітніх закладів з інклюзивною формою навчання дітей з особливими потребами; батьки таких дітей.

Журнал надає якнайширші можливості вченим оприлюднювати та популяризувати результати власної наукової діяльності.

Журнал дотримується етики та сучасних вимог до наукових публікацій в академічних виданнях. Журнал публікує статті, що є авторськими, оригінальними й раніше неопублікованими.

З метою входження в світовий науковий інформаційний простір редакція проводить роботу з включення журналу у вітчизняні та міжнародні електронні бібліотеки, каталоги та наукометричні бази.

Видання індексується : International Scientific Indexing, The Global Impact Factor, Journal Index , Academic Search Premier, ERIHPlus, EBSCO Education Source, Index Copernicus (ICV 2013: 2.52), MIAR (ICDS 2015: 4.279), ResearchBib , WorldCat, Citefactor, Google scholar.