Інститут
спеціальної педагогіки

НАПН України
         
         
Про
Інститут
Напрями
діяльності
Бібліотека Наші
партнери
Новини
укр/en
 
Контакти
 

 

Семінари, методичні ради, тренінги лаб. Олігофренопедагогіки за 2016 рік

21 січня 2016р. на базі Київського дитячого закладу №49 співробітниками лабораторії олігофренопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України було проведено науково-практичний семінар «Інноваційні технології корекційного супроводу у спеціальному закладі». На семінарі обговорювались актуальні проблеми забезпечення корекційного супроводу, специфіки проведення корекційно-розвиткових занять у дошкільних закладах з сенсорного виховання, з конструювання, з розвитку мовлення (Г.Блеч « Корекційно-розвивальне навчання з розвитку мовлення дітей в дошкільному закладі»; С.Трикоз «Сенсорне виховання дітей з порушеннями розумового розвитку»; О.Чеботарьова «Конструюємо разом» - методична скарбничка (доповідь-презентації).

В рамках семінару відбувся тренінг - ділова гра «Ігрова діяльність дошкільників в аспекті креативності педагога. «Ігровий калейдоскоп», який провела І.  Гладченко. 

Співробітники лабораторії щиро вдячні всім учасникам семінару за відкритість, професіоналізм та теплий прийом! Дякуємо за співпрацю!

 

 
     
 

2 лютого 2016 року відбулося засідання міської методичної секції заступників директорів професійно-технічних навчальних закладів з навчально-виховної роботи (на базі Державного навчального закладу "Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою"), яке було присвячено пошуку шляхів вирішення проблем проектування соціального розвитку особистості учня.

До роботи методичної секції долучилася низка фахівців, які опікуються проблемами становлення особистості підлітків та юнаків в умовах сьогодення. Педагоги коледжу продемонстрували власні напрацювання організації роботи учнівської соціальної служби та волонтерської діяльності учнів.

Також було обговорено проблеми та труднощі інтеграції учнів, які навчаються в системі професійно-технічної освіти та мають порушення адаптації. Оскільки несприятливі соціально-психологічні фактори значно підсилюють деструктивні властивості особистості було розглянуто альтернативні технології психолого-педагогічного супроводу в системі професійно-технічного освітнього середовища.

 

18 лютого 2016 року в межах угоди про співпрацю між ПМПК Шевченківського району та Лабораторією олігофренопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України відбувся науково-методичний семінар на тему: «Технології формування особистісної саморегуляції дошкільників з порушеннями розумового розвитку». До участі у семінарі були долучені вихователі, корекційні педагоги, вихователі, психологи ДНЗ № 488, №159, № 325, СШ № 28, НВК «Пізнайко», консультанти ПМПК (Шевченківського району) та ДНЗ №49 Оболонського району. На семінарі було окреслено коло актуальних питання щодо корекційно-розвиткової роботи з дошкільниками з порушеннями розумового розвитку та їх батьками. Учасники ознайомились з основними чинниками, умовами та технологіями і методичними засобами формування особистісної саморегуляції дошкільників з порушеннями розумового розвитку. Ми виражаємо вдячність керівництву СШ № 28 за надання приміщення для проведення семінару та учасникам за активність, щирість та професіоналізм!

 

 

25 лютого 2016 року спеціалісти інклюзивних груп ДНЗ №138, зокрема, психолог, вихователі, корекційний педагог, логопеди, соціальний педагог та директор закладу, взяли участь у роботі науково-практичного семінару на тему: «Розвиток особистості дитини з синдромом Дауна в умовах інклюзивного дошкільного навчального закладу» (доповідач: Анна Міненко – науковий співробітник лабораторії олігофренопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України). Учасники семінару отримали достовірну інформацію щодо особливостей психічного розвитку дошкільників з синдромом Дауна, формування їхньої особистості, обговорили основні чинники та умови формування особистісної саморегуляції цих дітей, доповнили свій професійний досвід технологіями, засобами та прийомами психолого-педагогічного впливу на процес формування особистості дошкільників з синдромом Дауна в умовах інклюзивної групи дошкільного навчального закладу. Учасники продемонстрували небайдужість, зацікавленість та професіоналізм у роботі з цими дітьми та поділились своїми напрацюваннями, такими як «Журнал спостережень за особливостями прояву психо-емоційного стану дітей» та «Зошит взаємодії дошкільного закладу по роботі з дітьми інклюзивної групи», ефективність використання яких була підтверджена у процесі роботи. Дякуємо за гостинність!Бажаємо подальшого професійного розвитку колективу ДНЗ №138 та сподіваємось на плідну співпрацю!

 

 
     
 

22 березня в Київській спеціальній школі-інтернат №16 відбулося чергове розширене засідання педагогічної ради, присвячене висвітленню результатів дослідно-експериментальної роботи «Формування інноваційного корекційно-розвивального освітнього простору спеціальної школи». У заході взяли участь освітяни спеціальних навчальних закладів м. Києва, науковці Інституту спеціальної педагогіки НАПН України – Чеботарева О.В., Трикоз С.В., Макарчук Н.О, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка – Базиль Л.О., представники НМЦ Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації.

Презентуючи результати дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня, педагогічні працівники ознайомили присутніх із досягненнями у царині спеціальної педагогіки та методик розвитку дітей із особливими потребами у навчально-виховній діяльності старшої школи.

Учасники заходу мали змогу ознайомиться з авторськими програмами і варіативними модулями із трудового навчання «Елементи кухарської справи і художньої кулінарії», допрофесійної підготовки «Крок до успіху» (вчитель-методист Молодід А.Б.), з методичними порадами щодо поширення та поглиблення знань розумово відсталих учнів з географії (вч.-методист Мальчевська О.П., автор експериментального модуля), з фізики та хімії у побуті (вч.Дзіядевич Л.Г., автор експериментального модуля) у позаурочний час, послухати про досвід впровадження в практичну роботу інноваційних модулів (вихователь Бліновська О.М), обговорити результати позитивних змін у пізнавальному розвитку дітей на проміжному етапі експериментальної діяльності навчального закладу (психолог Салієва Т.Р.), обговорити інновації з корекційними педагогами спеціальної школи-інтернату № 8. Директор спеціальної школи-інтернат № 16 Н. М. Нікуленкова повідомила присутніх про здобутки та проблеми створення інноваційного корекційно-розвивального освітнього простору в умовах трансформаційних змін в освіті, визначила перспективні напрями та можливості реалізації ідей дослідно-експериментальної роботи. Старший науковий співробітник лабораторії олігофренопедагогіки, кандидат педагогічних наук Чеботарева О.В. виголосила доповідь щодо наукових здобутків та новацій у трудовому навчанні дітей з порушеннями розумового розвитку.

Результати проведення розширеного засідання педагогічної ради школи–інтерната №16 засвідчують, що експериментальна робота має позитивний вплив на підвищення фахового рівня педагогів, а головне – сприяють розвитку та соціальній адаптації дітей в умовах спеціального загальноосвітнього навчального закладу для дітей з розумовою відсталістю.

 

 

24 березня 2016 р. на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Чебурашка» м. Вишневого Київської області відбувся районний семінар-практикум «Завідувач дошкільного навчального закладу як організатор взаємодії учасників корекційного процесу», на якому з доповіддю «Підвищення ефективності роботи інструктора з фізичного виховання в процесі навчання дошкільників з порушенням розумового розвитку» виступила молодший науковий співробітник лабораторії олігофренопедагогіки І. В. Бобренко і з доповіддю «Педагоги дошкільного навчального закладу − колеги-однодумці» виступила к.п.н., с.н.с. лабораторії логопедії Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ю. В. Рібцун.

 

 

29 березня 2016 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти відбувся авторський семінар Ірини Гладченко з теми «Інноваційні освітні технології в системі спеціальної дошкільної освіти дітей із порушеннями психофізичного розвитку» для методистів районних, міських методичних кабінетів з питань дошкільної освіти та слухачів курсів підвищення кваліфікації зі спеціальності «Вихователь ДНЗ».

В роботі семінару взяли участь:

- Семак Світлана Мирославівна, методист з дошкільної освіти та корекційної освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, яка виступила з вітальним словом та поінформувала про перспективи розвитку дошкільної освіти у 2016 році.

- Ухіна Тетяна Борисівна, заступник директора видавництва «Мандрівець», завідувачка редакції дошкільної і початкової освіти, яка ознайомила присутніх з навчально-методичним забезпеченням навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах;

- Гладченко Ірина Вікторівна, старший науковий співробітник лабораторії олігофренопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, яка презентувала серію навчально-методичних посібників «Світ навколо мене» (програма розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю та методичні рекомендації) та розкрила суть програмно-методичного забезпечення формування ігрової діяльності та фізкультурно-оздоровчого виховання дітей дошкільного віку з порушеннями психофізичного розвитку відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та Концептуальних засад дошкільної освіти дітей з розумовою відсталістю.

 
     
 
     

 

31 березня та 1 квітня 2016 року педагогічний колектив Трипільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів прослухали курс лекцій: "Впровадження сучасних корекційно-розвиткових технологій у процес навчання та виховання дітей з порушеннями розумового розвитку" (лектор - Міненко А.В. - наук.спів. лабораторії олігофренопедагогіки ІСП НАПН) в межах проходження курсів підвищення кваліфікації, організованих Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України. В межах курсу були висвітлені питання, як-то: психологічні особливості дітей з легкою та помірною розумовою відсталістю, зокрема, розвиток особистості цих дітей; наочність, наочний метод у роботі педагога з дітьми з розумовою відсталістю, технології; подолання агресивності та агресивної поведінки у дітей з розумовою відсталістю, витоки агресивної поведінки – психологічні аспекти; новітні розвиткові методи навчання та виховання таких дітей. Слухачі курсу збагатили теоретичні знання та практичні навички. Виражаємо вдячність колективу та адміністрації школи за проявлену активність, допитливість та відкритість! Бажаємо творчої наснаги та успіхів! Сподіваємось на подальшу співпрацю!

 

 
     
 
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 
       
       
       
   
15 червня 2017 р. проведено круглий стіл щодо проблеми дислексії в Україні.
  ______________________________________
       
   
15 червня 2017 р. відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених "Педагогіка та психологія: стратегії, технології, інновації".
  ______________________________________
       
    22 травня 2017 р. відбувся VI Всеукраїнський науково-практичний семінар «Професійна орієнтація: теорія і практика»
  ______________________________________
       
   
Оголошення конкурсу на прийом до аспірантури для здобуття вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальностями 016 Спеціальна освіта та 053 Психологія на 2017-2018 рр.
  ______________________________________
       
   
23 травня 2017 р. відбулась друга зустріч Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні»
  ______________________________________
       
   
23 травня 2017 р. пройшла зустріч представників Інституту з нашими  надійними партнерами
  ______________________________________
       
    12 червня 2017 року об 11 год відбудеться експертний розгляд та обговорення видатних досягнень у галузі освіти
  ______________________________________
       
    27 червня 2017 року о 1600 відбудеться захист дисертації СУПРУН  ГАННИ  ВОЛОДИМИРІВНИ
  ______________________________________
       
    27 червня 2017 року о 1400 відбудеться захист дисертації СОФІЙ НАТАЛІЇ ЗІНОВІЇВНИ
  ______________________________________
       
   
Новий формат освітнього середовища для дітей з порушеннями слуху
  ______________________________________
       
   
25-26 квітня 2017 року відбулася ХI Міжнародна науково-практична конференція «Спеціальна освіта: історія, сучасність та перспективи розвитку».
  ______________________________________
       
    18 травня 2017 р. відбулася міжнародна науково-практична конференція «Проблеми сучасного підручника» та круглий стіл «Корекційно-розвивальна спрямованість ...
  ______________________________________
       
   
19 травня 2017 р відбувся Всеукраїнський науково-методологічний семінар
  ______________________________________
       
    15 травня 2017 р. відбулися  науково-практичні заходи та майстер-класи для студентів та викладачів
  ______________________________________
       
   

20 червня 2017 року о 1600 відбудеться захист дисертації БУГЕРИ  ЮЛІЇ  ЮРІЇВНИ

  ______________________________________
       
   

20 червня 2017 року о 1400 відбудеться захист дисертації ЛУЦЕНКО ІННИ ВАСИЛІВНИ

  ______________________________________
       
   

17-18 травня 2017 року відбулася Всеукраїнська заочна науково-практична конференція (м. Харків).

  ______________________________________
       
    18 травня 2017 року проведено «Круглий стіл»
  ______________________________________
       
   

16-17 травня 2017 року в м. Луцьквідбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція

  ______________________________________
       
   
16 травня 2017 р. проведено кругий стіл щодо доступності освіти для дітей з особливими освітніми потребами
  ______________________________________
       
   
18 травня 2017 р. Всеукраїнський науково-методологічний семінар(анонс)
  ______________________________________
       
   
15 червня 2017 р. Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених
  ______________________________________
       
    28-29 квітня 2017 р.на ІІ Міжнародній конференції з проблем аутизму
  ______________________________________
       
   
Надходження літератури з інклюзивної освіти
  ______________________________________
   
    6 червня 2017 року о 1600  відбудеться захист дисертації ТИЩЕНКО ЛЮДМИЛИ АНАТОЛІЇВНИ
  ______________________________________
   
    6 червня 2017 року о 1400 відбудеться захист дисертації БАЗИЛЕВСЬКОЇ ОКСАНИ ОЛЕКСАНДРІВНИ
  ______________________________________
       
   

10-11 березня 2017 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Inovačné výskum v oblasti sociológie, psychológie a politológie

  ______________________________________
       
   

10-11 березня 2017 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Inovačné výskum v oblasti sociológie, psychológie a politológie»

  ______________________________________
       
   
23 травня 2017 рокуо 1600 відбудеться захист дисертації МЕЛЬНІЧЕНКО  ТЕТЯНИ  ВАСИЛІВНИ
  ______________________________________
       
   
23 травня 2017 року о 1400 відбудеться захист дисертації ДРОБОТ ОЛЕНИ АНАТОЛІЇВНИ
  ______________________________________
       
       
 
 

 

 
  

Інститут спеціальної педагогіки НАПН України - провідна наукова установа у складі НАПН України, що визначає стратегічні напрями розвитку спеціальної педагогіки та психології, здійснює фундаментальні і прикладні дослідження з проблем освіти дітей з особливими потребами.

вул. М. Берлинського 9, м. Київ,
04060, Україна
Тел./факс: +380 44 440 42 92
http://ispukr.org.ua/
ispukr@ukr.net
Skype: isp4404292

   
   
Про Інститут

Напрями діяльності

Бібліотека Наші партнери Новини Контакти  
Керівництво Науково-дослідна робота Особлива дитина: навчання і виховання        
Лабораторії Експериментальна робота Електронна бібліотека        
Аспірантура/ Докторантура Міжнародна діяльність Автореферати, Дисертації        
Спеціалізована вчена рада Масові заходи Законодавчо-нормативна база