Інститут
спеціальної педагогіки

НАПН України
         
         
Про
Інститут
Напрями
діяльності
Бібліотека Наші
партнери
Новини
укр/en
 
Контакти
 

 

28 травня відбулися «Наукові пікніки» в Києві. Парк Т.Г. Шевченка на цей час перетворився на дивовижний майданчик, де творилися цікаві речі. Наука може бути не нудною та доступною – під таким гаслом проходив цей захід. Фахівці нашого Інституту вперше брали участь у «Наукових пікніках».

Старт був більш ніж вдалим! Відвідувачі цікавилися діяльністю Інституту, задавили багато питань щодо освіти дітей з особливими потребами; деякі родини, які мають таких дітей отримали безкоштовно літературу та професійну підтримку наших фахівців; діти та дорослі з великим задоволенням та захопленням брали участь у майстер-класах наших тренерів, а саме: з рельєфного малювання (Довгопола К.), читання, письма шрифтом Брайля (Кондратенко С., Толмачова О.) та жестової мови (Дробот О.).

 

Інколи до нашої «наукової лабораторії» стояла черга, щоб спробувати прочитати рельєфний малюнок, помалювати грифелем на спеціальній дошці для рельєфного малювання, написати своє ім'я шрифтом Брайля чи навчитися найбільш вживаним словам на жестовій мові. На жаль, у наших фахівців іноді не вистачало рук та технічних засобів (дощок для малювання, письма; грифелів) щоб задовольнити цікавість усіх бажаючих. Великий інтерес викликали книги надруковані шрифтом Брайля, їх уважно роздивлялися, гортали сторінки, водили пальцями по рельєфних рядках і дивувалися вмінню людей з вадами зору читати таким шрифтом.

 

Коли захід закінчився, ми були дуже втомлені але й не менш задоволені та розуміли, що «живе» спілкування з допитливими людьми – це справжня радість! Ми зробили кроки й показали громаді світ людини, яка не бачить чи не чує, але ж така людина нічим не вирізняється серед інших своєю жагою до життя чи бажанням пізнавати всесвіт. Вона так само цікавиться оточуючим її великим світом, має як всі люди мрії та цінності. Ми можемо з впевненістю сказати, що зробили все, щоб допомогти пересічним громадянам подолати страх перед людьми з тростиною, нечуючими людьми чи людиною у візку, своїм намаганням спробували відкрити серця для дітей та людей, які сприймають світ трошки інакше ніж ми.

Отже, краще один раз побачити ніж сто разів почути, пропонуємо вам переглянути фоторепортаж цього захоплюючого заходу, який зробила Грикун О.

Висловлюємо велику вдячність тифлопедагогу, кандидату педагогічних наук Набоченко О. та небайдужій дівчинці з особливими освітніми потребами Маринці за надані дошки та грифелі!

 

Дякуємо директорові Інституту спеціальної педагогіки НАПН України Засенку В.В. та координаторові Наукових пікніків в Україні Ксенії Семеновій за чуйність та підтримку ; волонтерам, а особливо, волонтерці Олені, яка нам допомагала у проведенні майстер-класів. А також хочемо виразити свою щиру вдячність відвідувачам, адже саме їх допитливість та ентузіазм зробили цей захід особливим!

Про нас і не тільки – у СМІ: http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2025046-naukovij-piknik-u-kievi-tanec-poluma-hulahup-dla-batarejki-svit-na-dotik.html

 

 

 

 

 
       
       
       
   

Засідання робочої групи з розроблення проекту нормативно-правового акта щодо використання формату «спрощеного читання»

  ______________________________________
       
   

Семінар-презентація «Розвиток мовлення у молодших школярів із затримкою психічного розвитку: теоретичне підґрунтя, зміст, алгоритми реалізації вчителем-логопедом та вчителем початкових класів»

  ______________________________________
       
    28 березня 2017 року о 1400 відбудеться захист дисертації ПРОХОРЕНКО ЛЕСІ ІВАНІВНИ
  ______________________________________
       
   
28 березня 2017 року о 1630 відбудеться захист дисертації МАКАРЧУК ЛЮДМИЛИ ОЛЕКСІЇВНИ
  ______________________________________
       
   
«Загальний недорозвиток мовлення у дошкільників: психофізіологічні механізми, діагностичні критерії, напрями подолання»
  ______________________________________
       
   
«Методична реалізація змісту корекційного навчання учнів початкових класів з мовленнєвими порушеннями»
  ______________________________________
       
   

Науково-практичний семінар «Інклюзивна освіта незрячих школярів: моделі, рішення, виклики»

  ______________________________________
       
   

Науково-практичний семінар з питань впровадження інклюзивної освіти дітей з інвалідністю в дошкільних навчальних закладах

  ______________________________________
       
 
 
1 грудня 2016 року відбулася науково-педагогічна конференція на тему…
  ______________________________________
       
   

«Круглий стіл» на тему: «Корекційна робота у закладах для дітей з порушеннями слуху»

  ______________________________________
       
   

Міжнародна спеціалізована виставка закордонних навчальних закладів «Education abroad» та «Освіта та кар'єра – День студента 2016»

  ______________________________________
       
    Тематичні робочі зустрічі з педагогами
  ______________________________________
       
   

До уваги логопедів! Стартує реєстрація на курси підвищення кваліфікації за програмою "Інноваційні технології моделювання мовлення в умовах психолінгвістичного дефіциту"

  ______________________________________
       
       
       
 
 

 

 
  

Інститут спеціальної педагогіки НАПН України - провідна наукова установа у складі НАПН України, що визначає стратегічні напрями розвитку спеціальної педагогіки та психології, здійснює фундаментальні і прикладні дослідження з проблем освіти дітей з особливими потребами.

вул. М. Берлинського 9, м. Київ,
04060, Україна
Тел./факс: +380 44 440 42 92
http://ispukr.org.ua/
ispukr@ukr.net
Skype: isp4404292

   
   
Про Інститут

Напрями діяльності

Бібліотека Наші партнери Новини Контакти  
Керівництво Науково-дослідна робота Особлива дитина: навчання і виховання        
Лабораторії Експериментальна робота Електронна бібліотека        
Аспірантура/ Докторантура Міжнародна діяльність Автореферати, Дисертації        
Спеціалізована вчена рада Масові заходи Законодавчо-нормативна база