СПІВПРАЦЯ НАУКОВЦІВ І ПРАКТИКІВ ТРИВАЄ!

Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України тісно співпрацює з Інклюзивно-ресурсними центрами різних регіонів, забезпечує підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом проведення масових заходів, ознайомлення з сучасними технологіями навчання дітей з особливими освітніми потребами (ООП), новітніми навчально-методичними напрацюваннями та ін.

10 грудня 2024 року в межах проєкту «Методична студія» для вчителів/асистентів вчителів, які працюють в ЗЗСО з інклюзивною формою навчання, відбувся колоквіум «Психолого-педагогічна підтримка дітей з інтелектуальними труднощами в сучасних умовах» за участі наукових співробітників відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України:

Олени Чеботарьової, докт. пед. наук, проф., завідувача відділу ‒ «Сучасний зміст навчання та підтримки дітей з інтелектуальними труднощами в освітньому середовищі»;

Ірини Гладченко, канд. пед. наук, ст. наук. співроб., старшого наукового співробітника ‒ «Основні підходи до здійснення контролю якості формування математичної компетентності у дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзивної освіти»;

Оксани Мякушко, канд. психол. наук, старшого наукового співробітника – «Формування здоров’язбережувальної компетентності у дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.

У доповідях, інтерактивних презентаціях та у процесі обговорення було розглянуто актуальні питання освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзивного навчання, питання сучасного навчально-методичного забезпечення навчання таких учнів, авторські модельні навчальні програми, які впроваджено в освітній процес відповідно до положень Нової української школи.

Цікаві форми роботи, інтерактивні вправи та ігрові завдання сприяли тісній взаємодії усіх учасників науково-практичного заходу.

Від Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка за активне впровадження інноваційних технологій в освіту дітей з ООП було вручено Подяки директорові ІРЦ № 10 Олені Воробей та фахівцеві (консультантові) цього ж центру Євгенії Лєвіній, які, до-речі, були модераторами цього колоквіуму.

Висловлюємо щиру вдячність фахівцям Інклюзивно-ресурсного центру № 10 Шевченківського району м. Києва за організацію означеного масового заходу, впровадження інновацій в процес навчання та супроводу дітей з ООП, активну співпрацю з Інститутом! Реалізація проєкту «Методична студія» триває!

Всім миру, здоров’я, успіхів у роботі!