«Протягом більш ніж трьох років ми займаємося впровадженням інклюзивної освіти і вже маємо вражаючі результати. На сьогодні запрацювала розгалужена мережа інклюзивно-ресурсних центрів. Зараз їх 550 в усіх регіонах України. І на державне замовлення була створена електронна система, яка працює в цих інклюзивно-ресурсних центрах. Саме на її базі ми і можемо в майбутньому в співпраці з Google зробити карту України, яка демонструватиме наявність інклюзивних освітніх закладів – садочків, шкіл і професійних закладів освіти. Ми також розраховуємо, що наші партнери допоможуть нам створити єдиний реєстр дітей з особливими освітніми потребами, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів», – розповіла очільниця Фонду Порошенка, Дружина Президента Марина Порошенко.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що впродовж року кількість школярів з особливими освітніми потребами, залучених до інклюзивної освіти, зросла на 61%. Так, наразі їх понад 12 тис.
«Інклюзія – це наріжний камінь реформи Нова українська школа, адже наша кінцева мета – створити середовище, що зможе розкрити талант та здібності кожної дитини, дати нашим школярам широкий соціальних досвід. Наше завдання – створити для них відповідні умови, а повноцінно це можна забезпечити лише за ефективного використання цифрових технологій. І ми вдячні компанії Google, бо ми завжди можемо покластися на неї як на надійного партнера для реалізації наших ініціатив. Ми вже мали чудовий досвід спільного створення онлайн-курсу про безпечну та етичну поведінку в Інтернеті, неодноразово співпрацювали й для підвищення комп’ютерної грамотності вчителів», – відзначила Міністр.
Компанія Google також планує надавати експертизу із впровадження цифрових інклюзивних стандартів в освіті.
«Однією з головних цінностей Google є рівність можливостей для кожного. Ми сподіваємось, що підписання цього меморандуму дасть нам ще більше можливостей для досягнення дійсно значимих та масштабних результатів у цій сфері», – додав директор Google-Україна Дмитро Шоломко.
За матеріалами прес-служби МОН України