30 листопада 2021 року
відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар
«Безбар’єрність в освіті: сучасні вимоги та перспективи»
з міжнародною участю
Під час заходу були висвітлені важливі теми та обговорені нагальні питання щодо інклюзивного навчання, організації освітнього простору, партнерства та соціальної взаємодії.
Робота семінару відбувалася за такими напрямами:
1. Використання альтернативної і додаткової комунікації в умовах інклюзивного освітнього середовища.
2. Діджиталізація в освіті.
3. Проблеми підготовки майбутніх учителів природничо-математичних дисциплін до роботи в умовах інклюзивної освіти.
Були представлені важливі та цікаві доповіді:
«Соціальне партнерство та цифрова інклюзія: досвід «Хуавей» в Україні і світі». Аліна Севастюк, менеджер зі зв‛язків з громадкістю, компанія «ХУАВЕЙ УКРАЇНА», м. Київ.
«Альтернативна і додаткова комунікація – можливості для дітей з особливими освітніми потребами». Оксана Кривоногова, кандидат психологічних наук, доцент голова громадської завідувачка центру раннього втручання КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» (м. Одеса).
«Використання інструментів ОСМ та Mapillary в облаштуванні інфраструктури та освітніх проєктах. Позитивні якості та перспективи», Ярослав Швидкий, MA (Master of Arts), голова громадської організації «Діджитал Черкаси» (м. Черкаси).
«Інноваційні підходи до організації освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами закладів загальної середньої освіти», Наталія Ярмола, кандидат педагогічних наук, заступник директора з наукової роботи Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. Миколи Ярмаченка.
«Типологія освітніх труднощів і рівнів підтримки у навчанні дітей з особливими освітніми потребами дошкільного віку», Юлія Шевченко, науковий співробітник відділу психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами роботи Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. Миколи Ярмаченка.
«Адаптації і модифікації навчальних програм відповідно до потенційних можливостей дитини з ООП», Пітик Олександр, фахівець (консультант) Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Уманської міської ради.
«Місце АДК у шкільній освіті в Польщі». Агнешка Пільч, заступник директора команди недержавних спеціальних шкіл «Крок за кроком» у Замості.
«Використання мобільного додатку Digital Inclusion у підготовці здобувачів вищої освіти до роботи в закладах освіти в умовах інклюзивної освіти», Оксана Гнатюк, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Анна Глушко, здобувачка вищої освіти 2 курсу освітнього рівня «молодший бакалавр» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Висловлюємо щиру подяку співорганізаторам науково-методичного семінару за співпрацю та можливість обміну досвідом щодо інклюзивного навчання, організації освітнього простору, партнерства і соціальної взаємодії. Бажаємо нових досягнень та творчих успіхів!