Завдяки партнерству Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України,Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи №33 14-18 листопада 2022 року проведено курси підвищення кваліфікації вчителів української жестової мови.
Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які навчають дітей з особливими освітніми потребами, -– важливий напрям роботи Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України. Сьогодні педагоги мають можливість обирати надавачів таких послуги і це зумовлює підвищенні вимоги до їхньої якості. В Інституті розроблено сучасні освітньо-професійні програми, які містять навальні модулі, присвячені особливостям роботи з дітьми з різними особливими освітніми потребами (труднощами). Навчальні модулі можна гнучко застосовувати в умовах дистанційної роботи із врахуванням запитів слухачів, матеріал постійно оновлюється, враховуються останні зміни у нормативній базі. Курси забезпечує професійний склад викладачів, серед яких доктори і кандидати наук, провідні фахівці у галузі спеціальної педагогіки і психології.
В рамках курсів для вчителів УЖМ науковці відділу освіти дітей з порушеннями слуху – доктор педагогічних наук Світлана Литовченко, доктор психологічних наук Ольга Вовченко, кандидат педагогічних наук Валентина Жук представили основні новації та актуальні теми щодо навчання та психологічної підтримки учнів з порушеннями слуху. Доцільний формат навчання у складних умовах дозволив долучити слухачів з різних регіонів України, а також педагогів, які тимчасово перебувають закордоном.Вдячні за організаційно-технічний супровід колективу Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи №33 – всі відео записи лекцій та навчальних матеріалів мали переклад УЖМ, посилання систематизовано за модулями, учасники працювали за розкладом та мали можливість переглядати записи у зручний час.
Педагоги Хмельницької спеціальної загальноосвітньої школи №33 плідно співпрацюють з профільними відділами Інституту, є авторами модульних навчальних програм «Українська жестова мова» та публікацій у часописі «Особлива дитина: навчання і виховання», учасниками науково-практичних заходів, що також сприяє підвищенню кваліфікації, впровадженню сучасних підходів у практику.Дякуємо слухачам курсів за позитивні відгуки, високий фаховий рівень обговорень, презентацію власного досвіду, доброзичливу, творчу атмосферу, тісну співпрацю.