Співробітники Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України тісно співпрацюють і традиційно беруть активну участь у різнорівневих масових заходах, що проводяться закладами вищої освіти України та громадськими організаціями.
Не стала винятком і VII Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні підходи в освіті та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами», яка відбулася 6-7 листопада 2024 року з нагоди 190-річчя Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, випускниками якого є переважна більшість науковців Інституту.
Організатором конференції була ГО «Українська асоціація корекційних педагогів».
Співорганізаторами заходу, окрім Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, були:
– ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»;
– Полтавський національний педагогічний університет імені Короленка;
– Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка;
– Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.
Цього разу Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України представляли співробітники відділів освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку і відділу освіти дітей з порушеннями сенсорного розвитку, які взяли участь у пленарному та секційних засіданнях означеного масового заходу.
Так, з розлогими аналітичними доповідями на пленарному засіданні виступили Олена Чеботарьова, докт. пед. наук, проф., завідувач відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку («Сучасні підходи до освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах воєнного стану в країні») і Світлана Литовченко, докт. пед. наук, ст. наук. співроб., завідувач відділу освіти дітей з порушеннями сенсорного розвитку («Новації в освіті дітей з порушеннями слуху»).
Цікавими і змістовними були виступи й інших представників Інституту на секційних засіданнях.
Загалом в конференції взяло участь понад 450 учасників практично з усіх куточків України.
Висловлюємо щиру вдячність організаторам цього масштабного масового заходу за можливість донесення до широкого загалу низки злободенних питань, що постали перед галуззю освіти осіб з особливими потребами в умовах воєнного стану, та шляхів їх нагального вирішення.