
6 травня цього року у приміщенні ректорату Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відбулося багатостороннє підписання Меморандуму про різноаспектну співпрацю у сфері ментального здоров’я між Відділенням психології та спеціальної педагогіки НАПН України, Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця, Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Науково-практичним медичним реабілітаційно-діагностичним центром МОЗ України та Громадською організацією «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації».
Від Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України документ підписала Леся Прохоренко, докт. психол. наук, проф., чл.-кор. НАПН України, директор Інституту.

У процесі зустрічі представниками сторін, академіком-секретарем Відділення психології та спеціальної педагогіки НАПН України, директором Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України Віталієм Панком, першим проректором з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ імені О. О. Богомольця Олександром Науменком, директором Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України Лесею Прохоренко, генеральним директором Науково-практичного медичного реабілітаційно-діагностичного центру МОЗ України Олегом Панченком, головою Асоціації з медичної та психологічної реабілітації, завідувачем кафедри загальної і медичної психології НМУ Михайлом Матяшем, було окреслено ключові напрями співпраці у галузях клінічної психології, спеціальної психології, психотерапії та медико-психологічної реабілітації.
Серед іншого передбачається спільна робота над удосконаленням нормативно-правового врегулювання діяльності фахівців означених галузей, проведення наукових досліджень та розроблення на основі їх результатів освітніх і освітньо-професійних програм, проведення курсів підвищення кваліфікації та низки масових заходів, обмін науковою інформацією, публікаціями тощо.
Тож, висловлюючи вдячність всім підписантам Меморандуму, певні, що це є перший важливий крок на шляху до спільного вирішення нагальної проблеми – відновлення і збереження ментального здоров’я наших співвітчизників.