
1 липня 2025 року в Інституті спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради, на якому аспіранткою Інституту, Анною Лук’яненко, було успішно захищено дисертаційну роботу «Психолого-педагогічні умови інтегративної медико-психолого-педагогічної допомоги особам із порушеннями мовлення органічного ґенезу» на здобуття наукового ступеня доктора філософії в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 016 Спеціальна освіта.

Науковий керівник – Наталія Пахомова, докт. пед. наук, проф., директор навчально-наукового Інституту спеціальної та інклюзивної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

В роботі ради взяли участь:
-
Олена Чеботарьова, докт. пед. наук, проф., завідувач відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку (голова ради);
-
Ірина Омельченко, докт. психол. наук, проф., головний науковий співробітник відділу психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами (рецензент);
-
Наталія Ярмола, канд. пед. наук, ст. дослідн., заступник директора з наукової роботи (рецензент);
-
Світлана Федоренко, докт. пед. наук, проф., професор кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету (опонент);
-
Наталія Базима, канд. пед. наук, доц., доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного педагогічного університету (опонент).

У процесі захисту здобувачка виявила високий фаховий рівень та глибоку обізнаність з проблемою дослідження.
Всі члени спеціалізованої вченої ради у своїх виступах і у процесі обговорення відзначили актуальність дисертаційного дослідження Анни Лук’яненко, його новизну, нагальність одержаних результатів і повну відповідність існуючим вимогам до дисертаційних робіт.
До обговорення дисертаційного дослідження також долучився В’ячеслав Засенко, докт. пед. наук, проф., дійсн. чл. (академік) НАПН України, радник директора, який відзначив наукову новизну, достовірність результатів і його затребуваність. Він наголосив на важливості продовження педагогічних досліджень, дотичних до медичної сфери та важливість інтегративного підходу до вирішення проблеми надання допомоги особам з порушеннями мовлення органічного ґенезу.
За результатами голосування Анні Лук’яненко було одноголосно присуджено науковий ступінь доктора філософії.

Ми щиро вітаємо Анну Лук’яненко, а також її наукового керівника, Наталію Пахомову, з успішним і логічним завершенням цього дисертаційного дослідження, одержані результати якого і запропоновані нові методики мають сприяти підвищенню ефективності медико-психолого-педагогічної допомоги особам з порушеннями мовлення.
Зичимо нових творчих успіхів!
