День людей із синдромом Дауна сьогодні відзначають в усьому світі та Україні. 21 день 3 місяця був обраний не випадково, адже синдром Дауна пов’язаний із наявністю в людини 3-ї хромосоми в 21-ій парі. Ці діти виявляють свої здібності у навчанні, реалізують свої таланти у художній творчості, доводять свої професійні можливості, опановуючи різними видами професій. Вони, як і усі інші діти, потребують нашої допомоги, любові, розуміння та поваги, підтримки та допомоги! Особливо потерпають діти нині, підчас військових дій в нашій країні.
На допомогу фахівцям, які наразі надають підтримку та допомогу таким дітям, мають змогу їх навчати, та батькам дітей із синдромом Дауна, які потребують психологічної підтримки та допомоги, пропонуємо Путівники для батьків та посібники, які будуть корисними у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Навчальні матеріали розроблено співробітниками відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України спільно з батьками та фахівцями благодійної батьківської організації «Даун Синдром».
Скачати навчально-методичні матеріали можна за наступними посиланнями:
ЧЕБОТАРЬОВА О.В., ГЛАДЧЕНКО І.В., А. ВАСИЛЕНКО-ВАН ДЕ РЕЙ, Н. І. ЛІЩУК. ДИТИНА ІЗ СИНДРОМОМ ДАУНА /— ХАРКІВ : ВИД-ВО «РАНОК», ВГ «КЕНГУРУ», 2018. — 48 С. — (ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ). (завантажити)
Схвалено для використання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 21.12.2017 р. № 21.1/12-Г-838)
ТРИКОЗ С.В., БЛЕЧ Г.О. ДИТИНА З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ / С. В. ТРИКОЗ, Г. О. БЛЕЧ. — ХАРКІВ: ВИД-ВО «РАНОК», ВГ «КЕНГУРУ», 2018. — 40 С. — (ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ). (завантажити)
Схвалено для використання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами (лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 21.12.2017 р. № 21.1/12-Г-838)
На підтримку та екстрену допомогу дітям з ООП розроблено ПАМ’ЯТКИ рекомендаційного характеру, які містять певний алгоритм дій при стресі чи інших нервово-психічних розладах у дітей з особливими освітніми потребами. Пам’ятки містять певні алгоритми, як діяти в тій чи ситуації та надати допомогу, яку потребують діти та підлітки. Навчальні матеріали можна розміщено на сторінці фейсбуку та сайті Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка, сторінці відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.
На сторінці Інституту та Відділу постійно викладається корисний та цікавий матеріал для дітей з порушеннями інтелектуального різного віку, в тому числі, із особливими освітніми потребами, для можливості дорослим заспокоїти дітей, створити психологічний комфорт, підтримати дітей, фахівців та батьків у найтяжчі часи для усіх нас, воєнного стану в країні.
Працюємо задля відновлення мирного життя в Україні. Все буде Україна!